2020 m. spalio 18 d., sekmadienis

TRANSPORTO priemonės aplink mus

    Šiandienos gyvenimo neįsivaizduojame be transporto priemonių, jomis keliaujame į darželį, būrelius, darbus, parduotuvę, namo... Ar galima vadinti riedlentę transporto priemone, o laivus? Kaip saugiai keliauti ir ką daryti įvykus nelaimei kelyje? Savaitės eigoje aiškinomės šiuos ir kitus klausimus įvairiais būdais: naudojome robotuką, žiūrėjome mokomąjį filmuką, klausėmės Juliaus pamokėlės apie kelio ženklus ir saugų elgesį gatvėje.





        Teorija be praktikos lieka tik teorija! Džiaugiamės ir labai dėkojame Žygimanto tėveliams, kurie parūpino mums tikrus policininkus ir tikrą policijos automobilį. Vaikams tai buvo netikėta staigmena ir tikrai paliko didelį įspūdį. Policininkai buvo draugiški, maloniai atsakė į rūpimus klausimus, leido pakelti liemenę, įsėsti į automobilį ir net kalbėti per raciją. Dienos susitikimas praskaidrino niūrią rudeninę nuotaiką, o vaikai visą likusią dieną žaidė pareigūnus ir vagis. 














STEAM ir tiltai 

            Konstravimas STEAM veiklose ugdo vaikų kūrybinį mąstymą, lavina vaizduotę, moko inžinerijos bei socialinių įgūdžių pagrindų. Vaikai kuria neturėdami konkrečių instrukcijų, todėl ieškant įvairių užduoties sprendimo būdų, sukuriami išskirtiniai statiniai. Juk norint iš netradicinių priemonių sukonstruoti tiltą, kuris išlaikytų automobilį, reikia gerokai pamąstyti.









        Konstruodamas vaikas mokosi susikaupimo ir koncentracijos, nes tik susikaupęs vaikas gali kažką padaryti. Taip pat moko vaikus tvarkytis su kai kuriomis neigiamomis emocijomis - pykčiu ir agresija, moko būti kantriems, valdyti savo nepasitenkinimą, jei kažkas nesiseka, tartis su draugu, išklausyti jį, priimti sprendimus. 





















2020 m. spalio 12 d., pirmadienis

 ORAI IR METŲ LAIKŲ ĮVAIROVĖ

    Ruduo nepaliauja mūsų stebinti savo grožiu ir permainomis: saulėtos dienos, krentantys spalvingi lapai, šalti lietaus lašai, balos ir peršlapusi žemė... Tačiau tai mums nei kiek nebaisu! Sulaukę progos išeiti pasivaikščioti, mes nutarėme patyrinėti gamtą. Ką galima rasti pamiškėje? Akmenį? Šaknis? Voratinklį? Pelėdžiukai rado visko daug, net keletą gėlelių prie kelio.


 
 




  

 


 

 

 


    Galime pasidžiaugti, jog darželį aplankė ir aktoriai, kurie kartu su vaikais įsivaizdavo mišką, tapo žvėreliais ir imitavo miško gyventojų judesius, garsus, sužinojo, kaip ir kokias maisto atsargas reikia paruošti žiemai.


 

    Šią savaitę susipažinome ir su dviem didingais mitinių būtybių atstovais - Perkūnu ir Vėjais. Vaikai nutarė, jog Perkūno kviestis nereikia šią savaitę, lai jis ilsisi savo soste, o štai Vėjas galėtų ir užsukti, pakedenti ne tik plaukus, bet ir nurodyti kryptį. Kaip tai padaryti? Panaudodami STEAM metodiką vaikai kūrė vėjarodes. 

    


 

 

 

 

 

 









Siekdami įtvirtinti metų laikus, pirštukais puošėme medžius. Tokio pobūdžio veiklos ne tik plėtoja pažinimo kompetenciją, bet ir skatina kūrybiškumą. Taip pat, padeda lavinti smulkiąją motoriką, kas yra svarbu priešmokyklinio amžiaus vaikams, kadangi smulkioji motorika yra tiesiogiai susijusi su kalbinių įgūdžių plėtote.

 

 


Ir, žinoma, kaip be proto mankštos su mūsų robotuku. Vaikai jam sugalvojo vardą - Robotukas Boružiukas. Kartu su juo keliavome paveikslėliais ir ieškojome rudens.


Nepamirškite ir Jūs džiaugtis rudeniškais orais!