2020 m. lapkričio 29 d., sekmadienis

 SAULĖ, AŠ IR DAR DAUGIAU

Šią savaitę lankėmės kosmose. Aptarėme dangaus kūnus, fantazavome ir smagiai leidome laiką :).



Smulkiosios motorikos lavinimas stimuliuoja ne tik kalbos raidą, bet ir gerina pirštų, plaštakos, riešo, rankų–akių koordinaciją, ugdo dėmesį, atmintį, susikaupimą, kantrybę, padeda atpalaiduoti rankas, sumažina protinį nuovargį.





Kalbėdami apie Saulę bandėme išsiaiškinti jos galias. Vienintelę saulėtą dieną stebėjome ar keičiasi įvairių daiktų, produktų savybės, fiksavome pasikeitimus.


STEAM veikla - zodiako žvaigždynų kūrimas.







Štai kokie nuostabūs žvaigždynai !




Žvaigždynus tyrinėjome interaktyvių priemonių pagalba, viena tokių tapo Saulės sistemos modelis. Stebėti tamsoje žvaigždes ir atrasti savąsias tikrai nelengva, tačiau labai smagu.


            Kiek nedaug reikia vaikui :)... Paprasta dėžė gali virsti stebuklingu laivu ir visos savaitės smagiu žaidimu. Mums tereikėjo "išgirsti" vaikų mintis ir prasmingai pakreipti, papildyti "priemonėmis", kad plėtotųsi žaidimų siužetai. Vaizduote paremto žaidimo ir su juo susijusių gebėjimų vystymasis priklauso tiek nuo brandos aspektų, tiek ir daugiausia nuo palankių sąlygų.

                Vaikystė yra laikas, kai ugdosi žmogaus gebėjimai, padedami tolesnės raidos pamatai. Jei vaiką tinkamai ugdome ir jam padedame, jis įgyja kultūrinių kūrybinių gebėjimų pagrindus. Kuo lakesnė ikimokyklinuko vaizduotė, tuo lengviau jam įsitraukti į mokymosi veiklas ir prasmingą bendradarbiavimą su suaugusiuoju ir dėl menkai išvystytos vaizduotės vaikams sunkiau įsitraukti į mokymo veiklas, ir kurti konstruktyvų dialogą su suaugusiuoju. Tai vyksta nepaisant ganėtinai gerai išvystytų raštingumo ir matematikos gebėjimų.















Štai tokiomis emocijomis ir palydime rudenį, lauksime žiemos smagumų!







2020 m. lapkričio 19 d., ketvirtadienis

Pasakų pasaulis, mitinės būtybės kaukai ir milžinai

 Šią savaitę pradėjome minėdami tarptautinę tolerancijos dieną. Vaikai dalinosi, kaip supranta žodį „tolerancija“, paaiškėjo, jog jis daugumai reiškia pagarbą, draugiškumą, gerumą, bendravimą, dalijimąsi. Šia proga priešmokyklinukai dėliojo ne tik žodį tolerancija, bet ir N raidės dėlionę įtvirtindami savaitės raidę.












Kūrėme namus.




Pasinėrę į pasakų pasaulį aptarėme populiariausius personažus, jų gerąsias ir blogąsias savybes, būdo bruožus, išvaizdą. Vaikai turėjo galimybę papasakoti apie savo mėgstamiausią knygą. Paaiškėjo, jog ne visi vaikai žino ir mėgsta pasakas, vieniems jos neatrodo įdomios, kitiems tiesiog nėra skaitomos. Bandant sužadinti smalsumą vaikai galėjo stebėti eksperimentus ir patys tapti jų dalimi. 
STEAM veiklos buvo paremtos tiek bandymais, tiek konstravimu.

Iš pradžių tikėjomės prisikviesti kauką, lietuvišką mitinę būtybę, nešančią turtus ir skalsą namams. Tai darėme kurdami spalvotus pieno sūkurius. Vaikams labai patiko stebėti stebuklą, vykstantį lėkštėje. Po veiklos pieną padėjome į virtuvėlę, kad kaukai galėtų juo pasivaišinti.














Kadangi kaukai tokie mažyčiai, didelių maišų ir rankinių su savimi nešiotis negali. Kur dėti visus rastus daiktelius arba svarbiausius mažmožius? Žinoma, kad į degtukų dėžutę. Vaikai atsinešę savo dėžutes parodė, kiek ir kokių daiktelių telpa, pasvarstė, ką kaukai dėtų į dėžutes kelionių metu. Vienoje iš dėžučių tilpo net 16 įvairiausių mažmožių, įspūdinga, tiesa?
















Pakalbėję apie mažąsias mitines būtybes prisiminėme ir didžiausias, kadaise gyvenusias žmogystas - milžinus. Sužinojome, kad milžinai yra 10 kartų didesni už žmogų, jie klajoja po Žemę ir supila kalnus.
Bandėme išsiaiškinti kiek vaikų pėdų tilptų į vieną milžino pėdą, kokio dydžio galėtų būti milžinas vaikas. 






Grupelėse vaikai konstravo milžinus taip, kaip įsivaizduoja. Vienų milžinai turėjo ilgas kojas, kitų labai didelį pilvą, bet visų buvo tikrai dideli ir aukšti.















Atsidėkodami už sukurtas gamtines grožybes vaikai gamino dantų pastą milžinams, juk jiems irgi reikia valytis dantis po valgio, bet kai stengiesi išlikti nematomas, tai atlikti būna kiek sudėtinga.